ה-WiFi שלכם יכול להיות מהיר יותר

בית חכם סלקום

איך לבדוק את מהירות הגלישה ברחבי הבית, איפה כדאי למקם את הראוטר, מה אפשר לשנות בהגדרות – והכי חשוב: מה צריך כדי שיהיה אפשר לעשות שיחת זום בממ"ד? מדריך לסובלים מקשיי קליטה. 4 דברים שאפשר לעשות לבד בבית כדי לשדרג את האינטרנט

עמודי אינטרנט נטענים לכם בקצב אייייטיייייי להחריד? אתם נראים בשיחת זום כמו דמות מפוקסלת ממיינקראפט? הקבצים שלכם עדיין לא סיימו לעלות לשרת משש בבוקר? בכמה צעדים פשוטים אפשר לשדרג את הרשת הביתית.

  1. לפני הכול בדקו: מה מהירות הגלישה האמיתית שלכם בכלל?

אחת מעובדות החיים היא, שמהירות הגלישה פוחתת כשמתנתקים מהכבל הפיזי ועוברים לאינטרנט אלחוטי. אבל זו לא גזירה משמיים. הטאבלט, המחשב, הסמארטפונים והסטרימר שלכם יכולים לחיות בהרמוניה ולהגיע למהירויות גבוהות, במיוחד אם יש לכם סיבים.

לפני שמתחילים בשדרוג, מומלץ לבצע בדיקת מהירות מקוונת. פשוט הקליקו כאן מכל סמארטפון, מחשב או טאבלט בכל נקודה בבית, כדי לראות מה המהירות בפועל. כדאי לבצע את הבדיקה כמה פעמים במהלך היום כדי לקבל ממוצע של המהירות, ולוודא שלא מדובר בבעיה נקודתית או בעומס.

  1. שפרו את מיקום הראוטר

הראוטר משדר לכל הכיוונים,לכן לא כדאי למקם אותו בפינה רחוקה של הבית. הגלישה תיפגע באזורים המרוחקים יותר

קירות וארונות עלולים להחליש את האות של ה-Wi-Fi, כך שמיקום הראוטר במקום אסטרטגי עשוי לחולל שינוי אמיתי.
הניחו את הראוטר במיקום מרכזי וחשוף, מאחורי כמה שפחות קירות ומחסומים. אם מצאתם את הנקודה המושלמת אבל אין שם משטח נוח להניח עליו את הראוטר, פשוט תלו אותו על הקיר, באמצעות מתאמים ברגלים שלו.
לא כדאי למקם את הראוטר בממ"ד, כי קירות המתכת חוסמים את האות שלו. גם אל תסתירו אותו מאחורי רהיט ואל תחביאו אותו במגירה או בארון. השתדלו להרחיק את הראוטר ממכשירי חשמל שפולטים קרינה אלקטרומגנטית כמו מסכים, מקלדות אלחוטיות ואפילו מיקרוגל.

 

ראוטר סלקום

 

  1. גלו את הרשת הסודית בבית והשתמשו בה

רבים לא יודעים, אבל הרשת הביתית שלכם היא למעשה שתי רשתות בתדרים שונים עם עוצמות ומרחק שידור שונים. לא צריך להיכנס לקרביים של זה ולהבין לעומק. בשביל לשפר את הקליטה והמהירות, פשוט החליפו ביניהן.

גללו את חלון קיצורי הדרך בטלפון על ידי החלקת האצבע מלמעלה או מלמטה, ולחצו לחיצה ארוכה על אייקון הקשת של ה-WiFi.

שם תראו את הרשת שאליה אתם מחוברים, למשל Inbar_2.4. לצידה בתפריט אמורה להופיע בדיוק אותה רשת, רק עם המספר 5, כלומר Inbar_5. או להיפך כמובן. כך או כך, פשוט בחרו את הרשת

Point Finger On Screen Mobile Phone Closeup, Person Texting Text
  1. התקינו סופר Wi-Fi

רשתות אלחוטיות הן אחלה, אבל הראוטר לבדו לא תמיד יכול להגיע לכל פינה בבית. במהלך השנים נוצרו כל מיני פתרונות להגדלת הטווח, כאשר היום ברור שהפתרון היעיל ביותר הוא סופר WiFi שמבוסס על טכנולוגיה שנקראת Mesh.

בניגוד למגדילי טווח שונים, ה-Mesh יוצר רשת ביתית גדולה שמקיפה את כל הבית. ככל שקונים עוד יחידות, אפשר להגדיל את השטח ולקבל חווית גלישה רציפה. גרים בדירת 3-4 חדרים של עד 120 מ"ר? מספיקה לכם יחידה אחת ב-14.9 שקלים לחודש. גרים בבית דו מפלסי? שתי יחידות יסגרו לכם את הפינה. ההתקנה די פשוטה ואפשר לעשות אותה לבד.

בית חכם סלקום

 

 

 

עוד בסלקום

סופר ראוטר

וכל המשפחה גולשת במקביל

ראוטר סלקום
החל מ- 59 ₪ לחודש

סלקום טריפל

סלקום tv | ספק ותשתית עד 200Mbps | קו טלפון ביתי

אנשים צופים בסרט ואוכלים פופקורן
רק ב- 159 ₪ לחודש