העיר של המאה ה-21 חייבת להיות חכמה

הודעות סמס בעיר

היום ברור מתמיד כי הפיכת העיר לחכמה תשפר את איכות החיים בכל המדדים בעשרות אחוזים. עיר שלא תעשה זאת תסבול מנטישה של תיירים, עסקים ולבסוף גם תושבים. פרישת הדור החמישי ופתרונות העיר החכמה של סלקום יכולים להצעיד כל עיר בישראל לעתיד מחובר, נקי, חסכוני ובריא יותר

העלאת מדדי איכות חיים10-30 אחוז
הפחתת תמותה8-10 אחוז
הפתחת פשע ועבריינות30-40 אחוז
קיצור זמן הגעה של רכבי חירום2-17 דקות
קיצור נסיעה לעבודה15-30 דקות לאדם מדי יום
הורדת חתלואה8-15 אחוז
חסכון במים25-80 ליטר לאדם ביום
הפחתת אשפה שלא ניתן למחזר30-130 קילו לשנה לאדם
אינפו מאוויר שמשלב את כל הנתונים הללו
(Source: Smart Citieis: Digital Solutions For a More Livable Future (June 2018

ברחבי העולם ברור כבר היום שערים שלא יצטרפו למהפכה החכמה – יהפכו בתוך שנים ספורות למיושנות, מזהמות ובזבזניות. תיירים, עסקים ותושבים פשוט ימצאו עיר אחרת שיותר משתלם לשהות בה.

מחקר מקיף של חברת הייעוץ מקנזי, שבדק 50 ערים חכמות ברחבי העולם, מצא כי ערים שכאלה מעלות את מדד איכות החיים ב-10%-30%. הן מאפשרות לצמצם תאונות דרכים, לזרז את התגובה של מוקדי חירום ולהפחית את שיעורי המוות ב-8%. טכנולוגיות מתקדמות מאפשרות לאתר ולמנוע אירוע פשע ועבריינות ב-30%-40%.

אלא שזו רק ההתחלה: ערים חכמות מאפשרות לשפר את איכות החיים, ולא רק לשמור עליהם. מגוון רחב של פעולות ושירותים יומיומיים עומדים להפוך זמינים, מהירים ומותאמים לאורח החיים של כל אחד מאיתנו.

המהפכה הגיעה לארץ

חשוב להבין: אם פקח חניה מסתובב עם טאבלט במקום פנקס נייר – זה עדיין לא אומר שהעיר שלכם חכמה, וההגדרה יותר מקיפה מזה. על פי ארגון ה-OECD, מדובר בהתקיימותה של חדשנות דיגיטלית משמעותית, שהופכת שירותים עירוניים ליעילים יותר וכאלה שמשפרים את חיי התושבים.

בשלוש השנים האחרונות הצטרפו ערים ישראליות רבות למועדון היוקרתי העולמי של ערים חכמות, בהן צפת, קריית ביאליק, חריש, כפר סבא, תל אביב, באר שבע ועוד.

המשותף לכל הערים הללו הוא חברת סלקום, שמובילה את הפרויקטים ותופרת פתרונות 360 מעלות לכל עירייה: החל משלב התכנון ואיתור הצרכים והבעיות של הלקוחות, ועד התקנה, תמיכה, שירות ובקרה שוטפים.

אז איך מפנים אשפה רק מפחים מלאים ב-70% לפחות? איך עיריות מצליחות לחסוך מיליונים באמצעות חיישני תאורה אוטומטיים? למה הותקנו מצלמות בחופי תל-אביב – ואיך זה קשור לתכנון עירוני לבניית שוברי גלים? כל התשובות באיבוק המלא שלנו.
*לקבלת האיבוק המלא השאירו מייל ונחזור אליכם