למה הודעות SMS הן הדרך האפקטיבית ביותר לשמור על קשר עם הלקוחות שלכם

אחוזי פתיחה משוגעים (98%), תגובה סופר-מהיר של הצרכן (90 שניות), טכנולוגיה יציבה ואפשרות הגעה לכל סוגי הטלפונים: ה-SMS הפך בשנים האחרונות לכלי שיווקי רב עוצמה, יעיל, נוח וקל תפעול

הודעות סמס

כל איש שיווק מתחיל יודע שהדרך הטובה ביותר להגיע ללקוחות כיום, היא באמצעות הטלפון הנייד שלהם – שהפך בעשור האחרון לכמעט חלק מהגוף שלנו. יש לכך מגוון סיבות, ביניהן הריץ' הגבוה, אחוזי הפתיחה המשוגעים והאינגייג'מנט יוצא הדופן: ה-SMS מגיע לכל המגזרים בישראל, כולל כאלה שמשתמשים בטלפונים ישנים, או שיש להם חבילות גלישה מוגבלות.

על פי מחקרים בעולם 98% מהלקוחות פותחים הודעות ועונים עליהן תוך 90 שניות מקבלתן. 45% מהלקוחות מגיבים להודעות בדרך כלשהי. על פי חברת האוטומציה השיווקית אקטיב טרייל, קמפיין שיווק במייל יעיל ב-325% יותר כשהוא משולב בהודעות SMS.

בשלב הזה בוודאי תשאלו את עצמכם איך זה הגיוני. במציאות של רשתות חברתיות ומסרים מידיים, אנשים עדיין טורחים להתייחס להודעות SMS? התשובה ברורה: כן. על פי מחקר של חברת הטכנולוגיה Campaign Monitor, לקוחות עונים בתוך 90 שניות בממוצע על הודעות SMS שנשלחות אליהם. לשם השוואה, מענה ממוצע על מייל לוקח 90 דקות. איך מסבירים את הפערים האלה?

בראש ובראשונה, להודעות SMS יש אופי אישי, בניגוד למיילים שמופצים בצורה המונית. בנוסף, תיבת המייל מקושרת אצלנו ככלי עבודה בעוד הודעות פוגשות אותנו גם בשעות הפנאי. אחת ההשפעות של התפיסה הזאת היא שמייל יכול לחכות כי ״הוא לא בורח לאף מקום״, בעוד הודעה שמופיעה כהתראה מייצרת מיד פחד מהחמצה (FOMO) שמייצר צורך לפתוח אותה במהירות. לבסוף, שיעור הודעות הספאם נמוך (כ-3% מתוך סך ההודעות), מה שגורם להן להיתפס כפחות מעצבנות ממיילים.

למרות שהטכנולוגיה של SMS ותיקה מאוד ועוד מעט חוגגת 30 שנים ודווקא מהסיבה הזו, ההודעות הללו יכולות דווקא להיות אפיק נוח ופשוט לפרסום, סקרים, איסוף לידים, ואפילו הקמת עמודי נחיתה ומיני סייטים. סלקום מציעה את מולטי SMS – כלי נוח ואפקטיבי לשליחת סמסים מרובים לעסקים קטנים ובינוניים עד ארגונים ארציים עם מיליוני לקוחות.

אז איך ניתן להתאים אישית הודעות ללקוחות שונים, להשתמש בשירותי מיקום או ליצור סקרים, למכור מוצרים, לאסוף לידים ולספק מידע באמצעות הודעה פשוטה? ואיך ניתן לייצר בעזרתן דפי נחיתה פשוטים וברורים בקלות וביעילות? כל התשובות באיבוק המלא שלנו.
*לקבלת האיבוק המלא השאירו מייל ונחזור אליכם