הזוגיות הכי יפה בטלוויזיה: "אנשים נורמלים"

בלי קלישאות רומנטיות ובלי להיות פרובוקטיבית, הסדרה "אנשים נורמלים" מראה את היופי והמורכבות בזוגיות שמתחילה בין נער ונערה בתיכון. זו יצירה עם לב גדול, שמציגה את העולם של בני ובנות דור ה-Z בצורה הכי טובה שאפשר על המסך

בגיל 27 בלבד הסופרת והתסריטאית האירית המבריקה סאלי רוני, כתבה רומן מצליח בשם "אנשים נורמלים", על מערכת יחסים שמתחילה בתיכון, וממשיכה שנים אחר כך. הספר הפך לסדרה עם אותו שם (שזמינה לצפיה בסלקום TV), ולקול האולטימטיבי של דור ה-Z. זאת בזכות היכולת של רוני להציג את האופן שבו מסתכלים בני אותו הדור על העולם, על החברה ועל קשרים בין בני אדם.

משחק מינימלסטי ומשכנע

״אנשים נורמלים״ מספרת על אהבתם של מריאן וקונל, שני צעירים אירים, לאורך כמה שנים – החל בשנתם האחרונה בתיכון ועד לימודיהם הגבוהים – ומלווה את מערכת היחסים האינטימית והאינטלקטואלית שכוללת משחקי חתול ועכבר, מתח מיני תמידי, ואתגר קשה במיוחד בשל הבדלי המעמדות בין השניים שמשתקף כבר בפתיחה, כאשר אנחנו נחשפים לכך שאמו של קונל היא המנקה בבית משפחתה של מריאן.

את ״אנשים נורמלים״ מחזיקים על גבם בכישרון גדול ובעזרת תצוגת משחק מינימליסטית, משכנעת ומעוררת הזדהות שני שחקנים אלמונים למדי.

את מריאן מגלמת השחקנית האנגלייה דייזי אדגר ג'ונס, ששיחקה בסדרה הבריטית המצוינת "רגליים קרות" ותככב בקרוב בסרט הקולנוע "שירת סרטני הנהר", אף הוא עיבוד לרומן מצליח. את קונל מגלם השחקן האירי פול מסקל, ששיחק אשתקד בסרט "הבת האפלה" בבימויה של מגי ג'ילנהול.

להזדהות עם המבוכה

"אנשים נורמלים" נוצרה על ידי ועבור דור ה-Z ומאופיינת בכך שהיא מכבדת את רוח התקופה בכלל ואת היחס למין וליחסי גברים ונשים בפרט בעקבות מהפכת ״מי טו״. במקביל, למרות הניסיון לגעת בעדינות בעניינים רגישים כמו הסכמה מינית, היא לא מוותרת על הקצב הגבוה של פעימות הלב. "אנשים נורמלים" היא הסדרה הראשונה מאז המהפכה המינית הנוכחית שמצליחה להראות מערכות יחסים כפי שהן אמורות להיתפס כיום – רגישות, מכבדות ומכילות – וזאת מבלי שהיא נופלת על סעיף דידקטיות וחינוך יתר.

הטיפול העדין והמתמסר של רוני בדמויות העגולות ובקווי העלילה המפותלים מביאים לכך שהקשר בין מריאן וקונל מהווה את הזוגיות הכי יפה, טהורה ואמינה שנראתה על המסך בשנים האחרונות. בניגוד לסדרות רבות בז'אנר הדרמה הרומנטית, היא מצד אחד לא נופלת לקיטש וקלישאות דביקות ומצד שני היא גם לא מתאמצת להיות פרובוקטיבית. על פי ״אנשים נורמלים״, מערכות יחסים הן דבר טבעי שיכול לגרום לכל אחד ואחת מהצופים להתחבר עד הסוף לדרך שעוברות הדמויות בנפרד וביחד מבלי להירתע מסצנות מביכות – מה שמהווה חידוש משמעותי וחשוב בהשוואה לרוב הסדרות שעסקו בנושאים כמו מין וזוגיות.

יוצרי הסדרה מצליחים לשקף בחוכמתם וברגישותם את האופן שבו העולם החדש רואה כיום את תפקידם של הגבר והאישה – לא באמצעות ביקורת נוקבת אלא דווקא בזכות הצגת הדבר הנכון, היפה והרגיש. וכך, כל מה שהיה יכול להיחשב כסיפור אהבה בנאלי עם עליות וירידות בין שני צעירים שחווים משברים אישיים שמשפיעים בכל פעם על האפשרות שלהם להיות סופסוף ביחד – נצבע פתאום בגוונים עדינים ויפהפיים. "אנשים נורמלים" מוכיחה שמהפכות אמיתיות לא עושים בדרך הכפייה אלא בעזרת שכנוע עמוק ורגיש.

גדול מהחיים

"אנשים נורמלים" מציגה סיפור אהבה קטן ויומיומי אבל גדול מהחיים, כזה שאחרי שתראו אותו אין שום סיכוי שלא תתאהבו בקונל או במריאן ובעיקר באהבה עצמה. במילים אחרות: אם אתם מחפשים סדרת טלוויזיה עם לב ענק שמספקת רגעים יפים וטהורים של חסד, חמלה ואומץ – זו לחלוטין הסדרה המושלמת בשבילכם.

״אנשים נורמלים״ משודרת בסלקום TV

אין לכם עדיין סלקום tvהצטרפו עכשיו ותיהנו ממגוון סרטים, סדרות וערוצים במחיר משתלם במיוחד