הזמן עף: 5 סדרות שיגרמו לבידוד שלכם להסתיים בטיל

מגפות, תעלומות, התבגרות, נופים מרהיבים וקצב מסחרר. אם כבר נקלעתם לסיטואציה המעיקה הזו של בידוד, אתם בוודאי זקוקים להסחה מצוינת מהמציאות. הסדרות האלה יספקו לכם אותה, ועוד הרבה יותר

סלובורן (עונה אחת, שמונה פרקים)

כשתיתקלו במילים ״הסדרה שחזתה את המגפה״ בממשק של סלקום טיוי, יכול להיות שתרימו גבה. אבל מה לעשות? הדרמה הגרמנית-דנית ״סלובורן״ אכן עלתה לשידור במקור בדיוק בעיצומו של הגל הראשון של הקורונה, וכללה את כל הסימנים שלמדנו כבר להכיר כל כך טוב מאז.

היא מתרחשת בעיירה קטנה על אי סמוך לגבול הדני, ומתמקדת בהשפעה של התפשטות מגפה מסוכנת (שמקורה בבעלי חיים) על תושבי המקום. מרתק לראות כמה ידעה הסדרה לחזות על ההתנהגות של כולנו במצבים כאלה, כולל האשמות הדדיות והפצת מידע כוזב. אלא שלצד הנבואות, כוחה הוא סט הדמויות המגוון והיעיל שלה, שמציג את ההתמודדות בשלל דרכים, גילאים ותרבויות, והקשר שנבנה אליהם ככל שהסכנה הולכת וגוברת.

אופוריה (שתי עונות, שמונה פרקים כל אחת)

שנתיים וחצי של פגרה כפויה חלפו על מעריציה הרבים, עד שדרמת הנעורים המרהיבה חזרה לעונה שנייה (המשודרת בימים אלו). אם אתם מצטרפים חדשים, החגיגה תהיה גדולה אפילו יותר עם אפשרות לגמוע את כולה במרתון מספק.

במוקד ״אופוריה״ (המבוססת באופן חופשי על סדרה ישראלית באותו שם, אותה יצרו רון לשם, דפנה לוין וטמירה ירדני) נמצאת חבורה של תלמידי תיכון, שנמצאים בשיאו של מסע התבגרות והתנסויות בכל ריגוש וסערה שניתן להעלות על הדעת. כל דבר מעבר לתיאור המעורפל הזה יהווה ספוילר, ולכן תצטרכו פשוט לקחת את המילה שלנו: מדובר באחת הסדרות היפהפיות שנראו אי פעם על המסך הקטן, מלווה בפסקול מופלא, תצוגות משחק קורעות לב ונשמה גדולה, שנמצאת שם כדי לספק תקווה גם ברגעים האפלים ביותר.  

רייקה (עונה אחת, שמונה פרקים)

בשנים האחרונות למדנו להוקיר ולהעריך סדרות ממדינות רבות בעולם, הגיע הזמן שגם דרום אפריקה תקבל את הכבוד שלה. ״רייקה״ נקראת על שם הגיבורה שלה, ״ד״ר רייקה גאמה״, קרימינולוגית ופרופיילרית בשירות המשטרה, ששבה למולדתה דרום אפריקה אחרי שנים בשירות הסקוטלנד יארד. זה קורה בדיוק כשהאיש שאחראי לטראומה שסחבה כל חייה משתחרר מהכלא.

במקביל, היא מקבלת על עצמה את החקירה של מקרה רצח של נערה מקומית. הצירוף הזה של מתח, אלימות ומסתורין הולך ומסתעף במהירות ככל שהסדרה מתקדמת, כש״רייקה״ משלבת לתוכו סוגיות חברתיות בוערות. כל חלקי הפאזל הזה, כשבראשם הדמות הקשוחה והפגועה במרכז, מתכנסים יחד לסיפור מורט עצבים וממכר.

אנה (עונה אחת, שישה פרקים)

כמו ״סלובורן״, גם העלילה של ״אנה״ מתרחשת בעיירה על אי קטן, שסובלת מהתפרצות של מגפה קטלנית. אלא שכאן ההשלכות חמורות וקיצוניות הרבה יותר: המבוגרים כולם נכחדו בשל המגפה, כשהניצולים היחידים הם ילדים, שנחשפים בעצמם לסיכון ככל שהם מתבגרים.

סיפור ההישרדות המותח הזה, מציב במוקד שלו נערה בת 13 בשם אנה, שמגדלת את אחיה הקטן, אסטור. הכוח הגדול של הישרדות ילדים בעולם אכזר ומנוכר, הופך את ״אנה״ למרגשת עד אין קץ, ובאותה מידה מותחת באופן שמקשה להתנתק ממנה. ולצד כל אלה, הקשיים והסכנות וחוסר הוודאות, יש בה קמצוץ של תקווה שמבצבץ מפעם לפעם, ומאפשר לקוות שאולי כל זה יכול להסתיים בטוב.

Furia (עונה אחת, שמונה פרקים)

רוצים עיירות פסטורליות וציוריות שנקלעות למשבר אנושי חריף? רק תגידו. ״Furia״ מתמקדת באחת כזו בנורבגיה, שם מנסה בלש מקומי למצוא מחסה לו ולבתו הקטנה, בעוד המאפיה הרוסית דולקת בעקבותיו בעקבות אירועים מעברו.

הוסיפו לקלחת ארגון גזעני ימני שמתנכל לתושביה וסוכנת ביון אלמונית שפועלת אף היא באזור, וקיבלתם שמונה פרקים שקשה להסיר מהם את המבט. בחכמה ״Furia״ משלבת בין הנופים המדהימים של נורבגיה – יערות מוריקים וים כחול מבריק – לבין האלימות והפראות של הדמויות בה. וכשהמטרה של גיבורינו היא לחיות כדי להמשיך וליהנות מכל היופי הזה, קל עוד יותר להיקשר אליהם.

אין לכם עדיין סלקום tvהצטרפו עכשיו ותיהנו ממגוון סרטים, סדרות וערוצים במחיר משתלם במיוחד