הצמד

דרמה נועזת מבית היוצר של "הסמויה", העוקבת אחרי תעשיית הפורנו בניו יורק, החל מהלגליזציה ההדרגתית של התעשייה ועד לעלייתה המטאורית לקראת אמצע שנות השמונים.

the deuce

כל העונות 1-3

על הסדרה

עלילת הסדרה מתרחשת בתחילת שנות השבעים, בניו יורק המפוקפקת, על רחובותיה המטונפים והדמויות והטיפוסים המטונפים לא פחות. בתקופה של פריחת עסקי הזנות וההימורים באזור הטיימס סקוור, ועם הפיכת הפורנוגרפיה לחוקית, מתגלה הפוטנציאל העסקי של התעשייה המיזוגנית החדשה, וכל אחת מהדמויות מנסה להרוויח כמה שיותר מהמצב ומההזדמנויות העסקיות שמציע הרחוב. דרך עיניהם של זונות, סרסורים, מאפיונרים ופוליטיקאים, אנו נחשפים לרגעים הראשונים של התעשייה שבהמשך תהפוך לתעשייה הרווחית ביותר בארצות הברית.

העונה השנייה קופצת לאמצע שנות השבעים, בתקופה בה תרבות הפורנו ומסחור הסקס נמצאים בשיאם. וגיבורי הסדרה מוצאים את עצמם נשאבים עמוק יותר יותר לעולמות הפקת הסרטים האירוטיים, הזנות ועסקי הליווי, כשברקע חווים הצופים את עליית סצנות הדיסקו והפאנק, עלייתה של השחיתות במשטרה והשפעתם ההולכת וגוברת של עסקי המאפיה.

העונה השלישית והאחרונה של הסדרה מתרחשת באמצע שנות השמונים, בהן תעשיית הפורנו היא תעשיית קלטות וידאו רווחית במיוחד. בעונה זו אנו נחשפים ל"כוח הנשי" של תעשיית הפורנו, ולנשים שמנסות לשנות אותו. המפיקה איילין מנסה להפוך את הפורנו למחנך ולהכניס לתוך התעשיה הנצלנית קצת תכנים פמיניסטים ולהפיק פורנו שפונה לנשים, תוך שהיא נאבקת בדרישות השוק לפורנו אלים יותר ושטחי יותר. מבט נשי נוסף בעונה עוקב אחר השחקנית לורי מדיסון שמצליחה להחלץ מהתעשייה ומשתלבת בעולם המשחק, אך מגלה שגם בעולם זה הנשים הן בסך הכל מוצר המנוהל על ידי גברים עבור הנאתם של גברים אחרים. כמו שאר הסדרות של ערוץ המופת HBO העוסקות בנושאי טאבו, גם "הצמד" היא לא רק סיפורו של הפורנו, אלא של המרקם האנושי הקשוח, הנצלני והאלים, שמנהל עולם שמונע על ידי פשע, אלימות וכסף.

דמויות מרכזיות בסדרה

וינסנט מרטינו (ג'יימס פרנקו) –ג'יימס פרנקו בתפקיד כפול של אחים תאומים, האחד מנהל בר במנהטן והשני מכור להימורים, המוצאים את עצמם מעורבים בתעשיית הפורנוגרפיה החדשה המתפתחת במנהטן. בהמשך מתגלגלים ומתקדמים לעסקי הזנות והליווי.

קנדי (מגי ג'ילנהול) – אם חד הורית שעוסקת בזנות עצמאית, בלי סרסור, כדי לפרנס את בנה המתגורר אצל אמה. בהמשך הסדרה מוצאת את עצמה בעולם הפקות הסרטים האירוטיים.

פרנקי מרטינו (ג'יימס פרנקו בתפקיד כפול) – אחיו התאום של וינסנט שהוא מהמר כפייתי המסובך עם טיפוסים מפוקפקים.

 

 

 

עוד בסלקום

סופר ראוטר

וכל המשפחה גולשת במקביל

ראוטר סלקום
החל מ- 59 ₪ לחודש

סלקום טריפל

סלקום tv | ספק ותשתית עד 200Mbps | קו טלפון ביתי

אנשים צופים בסרט ואוכלים פופקורן
רק ב- 159 ₪ לחודש