יאללה תביאו מדליה! המדריך המלא לספורטאים הישראלים באולימפיאדה

כמדי ארבע שנים (במקרה הנוכחי חמש, אבל מי סופר?), כולנו מתכנסים יחד כדי לעודד את הספורטאים הישראלים שיוצאים להגשים את החלום, להתחרות מול הטובים מכולם ואולי לזכות לעמוד על הפודיום ולשיר את התקווה.

מבין 89 האתלטים במשלחת הישראלית לטוקיו יבלטו במיוחד אלופת אירופה בקרב-רב בהתעמלות אמנותית, לינוי אשרם; אלופת אירופה והסנסציה בת ה-17 מבריכת השחייה, אנסטסיה גורבנקו; נבחרת הג׳ודו המעוטרת בהובלת אלופי אירופה לשעבר פיטר פלצ׳יק, שגיא מוקי ואורי ששון; נבחרת ההתעמלות שהדהימה לאחרונה עם זכייה באליפות אירופה, וזה רק על קצה המזלג.

לפניכם השיבוצים של הספורטאים הישראלים באולימפיאדה, מדי יום. השעות עדיין לא נקבעו ויש תחרויות שמתארכות, אבל עקבו אחרי לוחות השידורים בערוצי הספורט בסלקום tv. עכשיו אין לכם שום תירוץ לפספס את ההיסטוריה הישראלית בטוקיו.

24 ביולי

שירה ראשוני – ג'ודו (עד 48 ק"ג).

אבישג סמברג – טאקוונדו (עד 49 ק״ג).

סרגיי ריכטר – ירי תחרותי (רובה אוויר ל-10 מטרים).

קסניה פוליקרפובה – בדמינגטון (שלב הבתים).

מישה זילברמן – בדמינגטון (שלב הבתים).

ארטיום דולגופיאט  – התעמלות מכשירים (קרב רב) – מוקדמות.

אלכס שטילוב – התעמלות מכשירים (קרב רב) – מוקדמות.

25 ביולי

עומר שפירא – אופניים (כביש)

גילי כהן – ג׳ודו (עד 52 ק״ג)       

ברוך שמאילוב – ג'ודו (עד 66 ק"ג)

אנסטסיה גורבנקו – שחייה (100 מטר גב) – מוקדמות

אנסטסיה גורבנקו – שחייה (100 מטר חזה) – מוקדמות.

יעקב טומרקין – שחייה (מטר גב) – מוקדמות.

דניס לוקטב – שחייה (200 מטר חופשי) מוקדמות.

מיכאל לייטרובסקי – שחייה (100 מטר גב) – מוקדמות.

לינוי אשרם – התעמלות אמנותית (יחידות) – מוקדמות.

ליהיא רז – התעמלות מכשירים (קרב רב) – מוקדמות.

ענת ליליאור – גלישת גלים – סיבוב 1 + סיבוב 2.

קטי ספיצ'קוב – שייט (דגם ניל פרייד) – מקצה 1 + מקצה 2.

יואב כהן – שייט (דגם ניל פרייד) – מקצה 1 + מקצה 2.

שי קקון – שייט (דגם לייזר רדיאל) – מקצה 1 + מקצה 2.

26 ביולי 

תמנע נלסון לוי – ג'ודו (עד 57 ק"ג).

טוהר בוטבול – ג'ודו (עד 73 ק"ג).

שחר שגיב – טריאתלון.

רן שגיב – טריאתלון.

שלומי חיימי – אופני הרים.

קטי ספיצ'קוב – שייט (דגם ניל פרייד) – מקצה 3 + מקצה 4.

יואב כהן – שייט (דגם ניל פרייד) – מקצה 3 + מקצה 4.

שי קקון – שייט (דגם לייזר רדיאל) – מקצה 3 + מקצה 4.

ענת ליליאור – גלישת גלים – סיבוב 3.

* יעקב טומרקין – שחייה (מטר גב) – חצי גמר.

* אנסטסיה גורבנקו – שחייה (100 מטר גב) – חצי גמר.

* אנסטסיה גורבנקו – שחייה (100 מטר חזה) – חצי גמר.

27 ביולי

גילי שריר – ג'ודו (עד 63 ק"ג).

שגיא מוקי – ג'ודו (עד 81 ק"ג).

קטי ספיצ'קוב – שייט (דגם ניל פרייד) – מקצה 5 + 6.

יואב כהן – שייט (דגם ניל פרייד) – מקצה 5 + 6.

שי קקון – שייט (דגם לייזר רדיאל) – מקצה 5 + מקצה 6.

* ענת ליליאור – גלישת גלים – רבע הגמר + חצי הגמר.

* יעקב טומרקין – שחייה (מטר גב) – גמר.

* אנסטסיה גורבנקו – שחייה (100 מטר גב) – גמר.

* אנסטסיה גורבנקו – שחייה (100 מטר חזה) – גמר.

28 ביולי

עומר שפירא – אופניים (נגד השעון).

לי קוכמן – ג'ודו (עד 90 ק"ג).

שחר טיבי ונויה בר – שייט (דגם 470) – מקצה 1 + 2.

אנסטסיה גורבנקו – שחייה (100 מטר חופשי) – מוקדמות.

אנדראה מורז – שחייה (100 מטר חופשי) – מוקדמות.

גל כהן גרומי – שחייה (200 מטר מעורב אישי) – מוקדמות.

רון פולונסקי – שחייה (200 מטר מעורב אישי) – מוקדמות.

* ענת ליליאור – גלישת גלים – שיוט מדליית הזהב/מדליית הארד.

* ארטיום דולגופיאט  – התעמלות מכשירים (קרב רב) – גמר.

* אלכס שטילוב – התעמלות מכשירים (קרב רב) – גמר.

29 ביולי

ענבר לניר – ג'ודו (עד 78 ק"ג).

פיטר פלצ'יק – ג'ודו (עד 100 ק"ג).

אביב ברזילי – שחייה (200 מטרים חזה) – מוקדמות.

גל כהן גרומי – שחייה (100 מטר פרפר) – מוקדמות.        

נבחרת ישראל – בייסבול (שלב הבתים: משחק מס׳ 1 מול דרום קוריאה).

שחר טיבי ונויה בר – שייט (דגם 470) – מקצה 3 + 4.

קטי ספיצ'קוב – שייט (דגם ניל פרייד) – מקצה 7 + מקצה 8.

יואב כהן – שייט (דגם ניל פרייד) – מקצה 7 + מקצה 8.

שי קקון – שייט (דגם לייזר רדיאל) – מקצה 7 + מקצה 8.

* אנסטסיה גורבנקו – שחייה (100 מטר חופשי) – חצי גמר.

* אנדראה מורז – שחייה (100 מטר חופשי) – מוקדמות.

* אביב ברזילי – שחייה (200 מטרים חזה) – גמר.

* ליהיא רז – התעמלות מכשירים (קרב רב) – גמר.

30 ביולי

רז הרשקו ג'ודו (מעל 78 ק"ג).

אורי ששון – ג'ודו (מעל 100 ק"ג).

חנה קנייזבה מיננקו – קפיצה משולשת (מוקדמות).

סלאמוויט באיולין-טפרי – אתלטיקה (5,000 מטר) – מוקדמות.

דיאנה ויסמן – אתלטיקה (100 מטר) – סיבוב ראשון.

מירון חרותי – שחייה (50 מטר חופשי) – מוקדמות.

נבחרת ישראל – בייסבול (שלב הבתים: משחק מס׳ 2 מול ארה״ב).

שחר טיבי ונויה בר – שייט (דגם 470) – מקצה 5 + 6.

קטי ספיצ'קוב – שייט (דגם ניל פרייד) – מקצה 9 + מקצה 10.

יואב כהן – שייט (דגם ניל פרייד) – מקצה 9 + מקצה 10.

שי קקון – שייט (דגם לייזר רדיאל) – מקצה 9 + מקצה 10.

* אנסטסיה גורבנקו – שחייה (100 מטר חופשי) – גמר.

* אנדראה מורז – שחייה (100 מטר חופשי) – מוקדמות.

31 ביולי

* דיאנה ויסמן – אתלטיקה (100 מטר) – חצי גמר וגמר.

1 באוגוסט

אדוה כהן – אתלטיקה (3,000 מטר מכשולים) – מוקדמות.

שחר טיבי ונויה בר – שייט (דגם 470) – מקצה 7 + 8.

* חנה קנייזבה מיננקו – קפיצה משולשת (גמר).

* קטי ספיצ'קוב – שייט (דגם ניל פרייד) – שיוט המדליות.

* יואב כהן – שייט (דגם ניל פרייד) – שיוט המדליות.

* שי קקון – שייט (דגם לייזר רדיאל) – שיוט המדליות.

2 באוגוסט

שחר טיבי ונויה בר – שייט (דגם 470) – מקצה 9 + 10.

עדן בלכר ושלי בובריצקי – שחייה אמנותית (דואט) – מוקדמות .

* סלאמוויט באיולין-טפרי – אתלטיקה (5,000 מטר) – גמר.

3 באוגוסט

עדן בלכר ושלי בובריצקי – שחייה אמנותית (דואט) – מוקדמות.

4 באוגוסט

* שחר טיבי ונויה בר – שייט (דגם 470) – שיוט המדליות.

* אדוה כהן – אתלטיקה (3,000 מטר מכשולים) – גמר.

* עדן בלכר ושלי בובריצקי – שחייה אמנותית (דואט) – גמר.

5 באוגוסט

* מתן רודיטי – שחייה במים פתוחים (10 ק״מ).

6 באוגוסט 

לינוי אשרם – התעמלות אמנותית (קרב רב) – מוקדמות.

ניקול זליקמן – התעמלות אמנותית (קרב רב) – מוקדמות.

דניאל בלומן, אשלי בונד, אלעד יניב ודניאל גולדשטיין – רכיבת סוסים (קבוצתי) – מוקדמות.

7 באוגוסט 

לונה סלפטר – מרתון נשים.

מאור טיורי – מרתון נשים.

סלאמוויט באיולין-טפרי – אתלטיקה (5,000 מטר) – גמר.

אופיר דיין, יאנה קרמלנקו, יוליאנה טלגין, נטלי רייץ וקארין וקסמן – התעמלות אמנותית (קבוצתי) – מוקדמות.

* לינוי אשרם – התעמלות אמנותית (יחידות) – גמר.

* ניקול זליקמן – התעמלות אמנותית (קרב רב) – מוקדמות.

8 באוגוסט

מארו טפרי – מרתון גברים.

גירמה אמרה – מרתון גברים.

איימרו עלמיה – מרתון גברים.

* אופיר דיין, יאנה קרמלנקו, יוליאנה טלגין, נטלי רייץ וקארין וקסמן – התעמלות אמנותית (קבוצתי) – גמר.

*בהתאם להעפלה לחצי גמר או גמר.