כסף גדול, תככים ומעמדות: הכירו את ״העידן המוזהב״

הסדרה היוקרתית מבית HBO היא הפרויקט החדש של יוצר ״אחוזת דאונטון״. וממש כמוה, גם הפעם היא מזמינה אותנו לצלול עמוק אל תוך חייהם של ״הקרדשיאנז של המאה ה-19״ ולהיות זבוב על הקיר בחדרים הסגורים של מי שיש להם הכל

בין אם זאת משפחת קרדשיאן, בית המלוכה הבריטי או כוכבי הריאליטי התורנים – נדמה שעשירים וחייהם עניינו אותנו מאז ומעולם. היכולת להציץ אל מאחורי החדרים הסגורים של מי שיש להם הכל, אבל עדיין נאבקים באותם אתגרים קטנוניים של כולנו.

גם בטלוויזיה הז׳אנר הזה של עיסוק בעשירים הפך פופולרי ומגוון במיוחד, כשאחת ההצלחות הגדולות של השנים האחרונות הייתה ״אחוזת דאונטון״. סיפורה של משפחת אצולה, על משרתיה ונכסיה הענקיים, הנפרש על פני השנים ומייצר אינספור דרמות, רומנים ותככים. את המרכיבים האלה בדיוק משלבת סדרה חדשה ויוקרתית ״העידן המוזהב״, שפרק הבכורה שלה שודר השבוע.

מהו העידן המוזהב?

התקופה שבין 1860 ל-1900 בארה״ב. פרק זמן של 40 שנה לאחר סיום מלחמת האזרחים, שבמהלכו נערכה התקדמות טכנולוגית מרשימה, שהובילה לגל חדש של מתעשרים. בין היתר, הושלמה בשנים האלה בניית מסילת הרכבת הטרנס-יבשתית, הומצא הטלפון, הושקה תחנת הכוח הראשונה בניו יורק ועוד.

מהי עלילת הסדרה?

הסיפור מתחיל בניו יורק של 1882. מריאן ברוק (לואיסה ג׳ייקובסן), אישה צעירה מגיעה לעיר הגדולה מהאזורים הכפריים של פנסילבניה, כדי לגור עם שתי אחיותיה. את מריאן מלווה פגי סקוט, סופרת שאפתנית שמקווה למצוא הזדמנויות חדשות בעיר הגדולה. אלא שעם הגעתן, נתקלת מריאן – נצר לכסף הישן של הדרום – במעמד העשירים החדש וחסר הרחמים של העיר. כך הולכת ונרקמת מלחמת מעמדות וכסף, שנערכת על רקע התמורות הגדולות שמתרחשות סביב הגיבורים.

חובבי ״אחוזת דאונטון״ צפויים למצוא את עצמם מהר מאוד בבית. ״העידן המוזהב״ צפויה להציג שלל עלילות תככים ומזימות במעמד העליון, לצד רומנים, שערוריות וסודות. בנוסף, היא צפויה להציג שחזור מרהיב של ניו יורק של המאה ה-19.

מה הופך את הסדרה לאירוע גדול כל כך?

בראש ובראשונה, האיש שעומד מאחוריה: ג׳וליאן פלוז, היוצר של ״אחוזת דאונטון״. אחרי ההצלחה העצומה ההיא, רק טבעי שסקרנות וציפייה גדולים ילוו את הפרויקט החדש והיוקרתי מאוד של פלוז, בוודאי כשהבית החדש שלו הוא לא אחר מרשת HBO. באופן טבעי לרשת האיכותית, גם התקציבים שהושקעו בהפקה עצומים, מה שהופך אותה לשילוב בין דרמה תקופתית, אופרת סבון ואיכות הפקתית של שובר קופות קולנועי.

לכל אלה מצטרף קאסט נוצץ ועמוס בכישרונות מסקרנים וכוכבות אהובות: קארי קון (״פארגו״), סינתיה ניקסון (״סקס והעיר הגדולה״), כריסטין ברנסקי (״האישה הטובה״, ״הטובות לקרב״), מורגן ספקטור (״הקנוניה נגד אמריקה״, ״הומלנד״), לואיסה ג׳ייקבוסן (בתה הצעירה של מריל סטריפ, בהופעת הבכורה שלה בסדרת טלוויזיה), ניית׳ן ליין (״משפחה מודרנית״, ״מלך האריות״) ועוד.  

ולבסוף, זהו העיסוק המרתק כל כך בעשירים, בחייהם ובכל הסובב אותם. בניגוד לדרמות תקופתיות דומות שהתרחשו בבריטניה, זוהי הפעם הראשונה שבה סדרה עתירת תקציב מתמקדת דווקא בנעשה בארה״ב הצעירה, מה שמוסיף לה רעננות ועניין.

כמה פרקים כוללת הסדרה?

העונה הראשונה תכלול עשרה פרקים, שיעלו בשידור שבועי בסלקום tv מדי יום שלישי.

אין לכם עדיין סלקום tvהצטרפו עכשיו ותיהנו ממגוון סרטים, סדרות וערוצים במחיר משתלם במיוחד