מכורים לצרות של עשירים? הסדרה הזאת בשבילכם

״הלוטוס הלבן״, מיני-סדרה חדשה מבית HBO שזמינה בסלקום tv, מתרחשת במשך שבוע במלון יוקרתי בהוואי. שילוב של תצוגות משחק פנטסטיות, כתיבה שנונה ופסקול עוכר שלווה, הופך אותה לפארודיה מותחת ומהנה שגם תגרום לכם לחשוב

קולקציית הקיץ של HBO נפתחת השנה עם ״הלוטוס הלבן, מיני-סדרה מסקרנת מבית היוצר של מייק ווייט (״מוארת״), שגם כתב וביים את ששת פרקיה – בני שעה כל אחד.  כולם יהיו זמינים לצפיה בסלקום tv. אחרי ״נשות הלעולם לא״ השאפתנית והמסקרנת ו״הסודות של איסטאון״, שנחשבת כבר עכשיו לאחת הסדרות הטובות של השנה, הציפיות הגבוהות גם כך מסדרות של הרשת – גדלו עוד יותר.

על מה זה?

״הלוטוס הלבן״ הוא שמו של מלון יוקרתי בהוואי, הממוקם לחופו של האוקיינוס, ומארח בקביעות אורחים עשירים מהאחוזון העליון של ארה״ב. העלילה מתרחשת על פני שבוע שבו מגיעים להתארח במלון: אישה דכאונית עם שלדים רבים בארון ובעיית שתייה; מנכ״לית וורקוהולית של חברת ענק שמגיעה לנופש משפחתי עם בן זוגה החרד, בנה המתבודד, בתה המתבגרת העוקצנית וחברתה הטובה; וזוג נשואים טרי שהגיע למלון כדי לבלות את ירח הדבש שלהם.

את פניהם של האורחים מקבל צוות המלון, בראשות המנהל הידידותי יתר על המידה, שנקלעים בעל כורחם לשלל המשברים והמחלוקות שמביאים איתם האורחים הנכבדים אל האי. כך נוצרת שרשרת אירועים מפתיעה ולפרקים משוגעת במיוחד, שמובילה לשורה של גילויים ותפניות.

את מי אתם מכירים משם?

ג׳ניפר קולידג׳ (״אמריקן פאי״), ג׳ייק לייסי (״בנות״), סידני סוויני (״אופוריה״), מולי שאנון (״וויל וגרייס״) וסטיב זאהן (״משפחה מודרנית״)

למה שתקדישו לה זמן?

ההגדרה הרשמית של ״הלוטוס הלבן״ היא דרמה קומית, אבל למעשה מדובר בפרודיה קודרת על עושר קר ומנוכר, על פערי מעמדות ועל צרות של עשירים. ״יורשים״ המעולה כבר לימדה אותנו להתענג מהבוז לעשירים חסרי בושה ומצפון, אבל ״הלוטוס הלבן״ עושה את זה בדרך מקורית ויצירתית במיוחד. במקום להתעמק רק בעולמם של העשירים והפריבילגים, זה המפגש שלהם עם האנשים הקטנים והפשוטים של המלון ושל הוואי בכלל, שמוציא מהסדרה את רגעיה המצחיקים, המותחים והמהנים ביותר. והכל מבלי להרגיש שמישהו מטיף לכם מסר או מנסה לחנך אתכם.

לצד הכתיבה השנונה והחדה של ווייט, ״הלוטוס הלבן״ נהנית משורה של תצוגות משחק נפלאות, כל אחת בדרכה. מבלי לספיילר נוכל רק לומר שתמצאו כאן את כל קשת ההתנהגות של מי שבטוחים שהעולם נולד עבורם: קטנוניות, בוגדנות, עוקצנות, תלותיות ובעיקר חוסר מודעות מסחרר. את כל אלה עוטפים צילום מרהיב על רקע הנופים עוצרי הנשימה של הוואי, ופסקול חתרני וערמומי שיתגנב בכל פעם מחדש כדי להטעין סצנות במתח ודרמה.

בין אם אתם מכורים לאיכות העשייה והיוקרה של דרמות איכות כמו ״שקרים קטנים גדולים״, או לקומדיות נשכניות ומודעות לעצמן כמו ״בארי״ ו״עמק הסיליקון״ – תמצאו ב״הלוטוס הלבן״ בית חם. הבעיה היחידה היא שעד שתתאהבו בה, היא כבר תסתיים.

 פרק חדש מדי יום שני ב VOD של סלקום tv

אין לכם עדיין סלקום tv? הצטרפו עכשיו