מתאים תמיד: שש קלאסיקות קולנועיות לכל מצב רוח

סדרות וסרטים חדשים לא מפסיקים להתווסף לרשימה, אבל ה-VOD שלכם התמלא לאחרונה במבול של סרטי מופת, שכיף לחוות בפעם הראשונה או לצפות בהם שוב אחרי שנים. מתלבטים במה לצפות קודם? קלאסיקה או סרט חדש? תנו לנו לעזור

מבול של תוכן מציף אותנו בשנים האחרונות מכל כיוון. רובנו כנראה השלמנו עם העובדה שלעולם לא נספיק לצפות בכל מה שמדובר או שממליצים לנו עליו. אלא שלצד כל השפע הזה, תמיד ישנו גם הנתיב השני והבטוח הרבה יותר. סרטים שאיתם אי אפשר לפספס אף פעם, בין אם זו הראשונה או האלף. ובלא מעט מקרים, כשהמבחר מבלבל אותנו, הרבה יותר נוח לפנות אל המוכר והידוע. בכל מה שקשור לסרטים שיחממו לכם את הלב – השאלה היחידה שתצטרכו לשאול היא: מה מצב הרוח היום?

צורת המים

מצב הרוח: מחפשים את האחד/האחת

הבונוס: לא הכול בסיקסטיז היה יפה

הזוכה הגדול באוסקר 2017 הוא מסוג הסרטים שצריך לראות כדי להבין. תקציר העלילה על מנקה בודדה במתקן סודי של ממשלת ארה״ב בשנות ה-60, שמגלה פרטנר יוצא דופן ובלתי צפוי – מעורפל בכוונת מכוון. בדיוק כפי שאהבה היא לא עניין שאפשר להסביר בעזרת היגיון או חוקים, כך ״צורת המים״ משתמש בשני הגיבורים שלו כדי לצייר מערכת יחסים שמתעלה על כל מה שאנחנו תופסים כמקובל ונורמטיבי. בדרך היא תזכיר לכם כמה חיצוניות עלולה לתעתע וכמה האור האמיתי נמצא עמוק בפנים, ברגע שמוצאים את מי שמכיר אתכם טוב יותר משאתם מכירים את עצמכם.

שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי

מצב הרוח: ״אני צודק/ת ולא משנה מה אף אחד אומר״

הבונוס: שכל העיר תדע

בתיאור הרשמי מוגדר ״שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי״ כקומדיה שחורה, אבל האמת היא שמדובר בסיפור נקמה או לפחות החיפוש אחר נקמה, בכל מחיר ונגד כל הסיכויים. מילדרד הייז (פרנסס מקדורמנד, שזכתה באוסקר על התפקיד), אם לצעירה שנאנסה ונרצחה מבלי שהמקרה פוענח, מחליטה למרר למשטרה המקומית את החיים על ידי רכישת שלוש מודעות ענק, על גבי שלושת השלטים שמקבלים את הבאים אל העיר. מכאן ואילך שרשרת האירועים המטורפת תדביק אתכם לכורסה, ועל הדרך תגרום לכם להרהר כמה רחוק תהיו מוכנים ללכת בשביל לעמוד על העקרונות שלכם.

ברבור שחור

מצב הרוח: ״אני באובססיה על מישהו/משהו״

הבונוס: לפחות אתם לא צריכים להסתובב על הבוהן

לכולנו זה קורה, כנראה לעתים קרובות הרבה יותר משנרצה להודות. בין אם זה אקס, קולגה מהעבודה או משתתף בחתונמי – אנחנו נכנסים למסלול אובססיה בלתי נשלט, שגוזל את כל האנרגיות שלנו. לנינה (נטלי פורטמן, שזכתה באוסקר על ההופעה הזאת), רקדנית בלהקת המחול של ניו-יורק, זה קורה בהכנות לקראת עלייתו המחודשת של ״אגם הברבורים״, בו היא מככבת בתפקיד הראשי. אלא שלילי (מילה קוניס), רקדנית חדשה שמצטרפת ללהקה, הופכת למושא כל הפחדים, הקנאה והחרדות שלה. ומבלי לספיילר שום דבר למי שעדיין לא זכו לצפות בדרמה האפלה והמצוינת הזו – ייתכן שאחרי הצפייה, תבינו שכדאי להרגיע לפני שכבר לא תוכלו לעצור.

השטן לובשת פראדה

מצב הרוח: ״אני חייב/ת למצוא עבודה חדשה״

הבונוס: יכול להיות גרוע יותר

חושבים שהבוס שלכם הוא בלתי? זה רק כי לא פגשתם את מירנדה פריסטלי (מריל סטריפ), עורכת מגזין אופנה נחשב שמשאת חייה היא לשמור את עובדיה במצב עקבי של חרדה. כשאנדי (אן האת׳וויי), עוזרת אישית נמרצת ומלאת אמביציה מגיעה לעבוד במגזין, היא מתוודעת ממקור ראשון למגוון הרשעות העצום שפריסטלי מסוגלת להפעיל על סובביה. ואף שיהיו מקרים שבהם תזדהו בהחלט עם תחושת ה״אם רק הייתי תופסת אותה בסמטה חשוכה״, הקסם של ״השטן לובשת פראדה״ הוא הגילוי העצמי, ההבנה שאתם שווים הרבה יותר מהטייטל שלכם, ושאת ההערכה כדאי לחפש אצל הקרובים אליכם.

מועדון קרב

מצב הרוח: פאק דה סיסטם

הבונוס: שני החוקים הראשונים ממש קלים

קצת קשה להאמין שיצירת המופת הזאת כבר בת 22, אבל אם עדיין לא צפיתם בה צפויה לכם חוויה. מעבר למשחק המדהים, הפסקול, הבימוי והצילום, המסר של ״מועדון קרב״ – על עולם חלול ומלא באשליות והסחות דעת, שמכסות על מציאות קודרת הרבה יותר – מעולם לא היה רלוונטי יותר. כל פרט עלילה – מעבר לעובד משרד רדוף נדודי שינה (אדוארד נורטון) ויצרן סבון (בראד פיט) שמקימים יחד מועדון קרב מחתרתי – יהיה ספוילר משוגע. אז נסכם שנכון להיום, טיילר דרדן הוא עדיין מהדמויות הגדולות שנראו בקולנוע, ושפיט הוא שחקן הרבה יותר טוב מהקרדיט שהוא מקבל.  

ביג

מצב הרוח: ״אוף, מתי אהיה כבר גדול/ה?״

הבונוס: לחוות את הכל שוב כשאתם באמת גדולים

אחת הבדיחות המוכרות ביותר של ג׳רי סיינפלד היא שאף פעם לא טוב לנו במקום שבו אנחנו נמצאים: אנחנו לא יכולים לחכות לצאת מהבית אחרי שהגענו אליו, ואז רוצים לחזור הביתה כשכבר הגענו למחוז חפצנו. כך זה גם עם גיל: כשאנחנו צעירים, החלום האולטימטיבי הוא להיות כבר מבוגרים, להשתחרר מאיסורים ומגבלות ולהיות אדונים לעצמנו. רק כשמגיעים לשם, מגלים כמה אנחנו מתגעגעים לשנות הילדות התמימות. כל התחושות האלה כלואות בתוך ״ביג״, שמגולל את סיפורו של ג׳ושוע בסקין (טום הנקס), ילד שביקש להיות מבוגר ומשאלתו מתגשמת בן-לילה. במקרה הטוב הצפייה תגרום לכם להעריך את הרגע, במקרה הרע היא לפחות תזכיר להיות זהירים במשאלות שלכם – הן עוד עלולות להתגשם.

אין לכם עדיין סלקום tv? הצטרפו עכשיו ותיהנו ממגוון סרטים, סדרות וערוצים במחיר משתלם במיוחד