הכירו את הדמויות של "בית הדרקון"

שלוש שנים אחרי פרק הסיום של "משחקי הכס" מגיעה סדרת הפריקוול המסקרנת "בית הדרקון", שמגוללת את עלילות בית טארגאריין, עם דמויות חדשות ומרתקות שתוכלו בקלות לאהוב או לשנוא

הדברים נכונים במיוחד כשזה נוגע לבית טארגאריין, שעומד בלב הסדרה שמתארת את תקופת שלטונה של השושלת המפוארת שנקטעה בעקבות מותו של המלך המטורף על ידי קוטל המלך ג'יימי לאניסטר. קחו למשל את דאינריז, הנצר הכמעט־אחרון לבית טארגאריין, שמחקה כל סממן משפחתי ונאחזה בכינוי חאליסי. בשנת 2018 נקראו 560 תינוקות אמריקאים בשם חאליסי, בעוד 136 בלבד נקראו דאינריז. ההיסטוריה זוכרת שמות. לא דם. אפילו לא כינויים פופולריים.

מלך, דרקון ויורשת עצר

מאז פרק הסיום של "משחקי הכס", מעריצי הסדרה הטלוויזיונית המבוססת על סדרת הספרים "שיר של אש ושל קרח" מאת ג'ורג' ר"ר מרטין, מחכים בקוצר רוח לטעימה, טיזר או פרט מוכמן על עלילת הסדרה החדשה.

הטריילר מזכיר כמה מהמשפחות הטובות, הוותיקות והמוכרות ביותר בווסטרוז, אבות אבותיהם של נד סטארק ורוברט באראתיאון, אבל מדגיש את המיקוד במשפחה המעניינת ביותר שהייתה קיימת לפני הימים שבהם מתרחשת עלילת "משחקי הכס" – הטארגאריינים. כמיטב המסורת יש שם מלך, דרקון ויורשת מיועדת שמזכירה בלא מעט אספקטים את אם הדרקונים. לצידם יש כמה דמויות נפלאות, כנהוג ביצירותיו של מרטין. אז קבלו ברשיפות סוערות את הדמויות הכי חשובות שתראו ב"בית הדרקון" החל מאוגוסט הקרוב.

המלך וייסריז טארגאריין (פאדי קונסידיין)

מדובר באדם חמים, נעים והגון. אם תרצו, הגרסה הטארגאריינית לנד סטארק עליו השלום. הוא נבחר על ידי מועצת הלורדים של ווסטרוז לרשת את סבו הקשיש ג'אהריס טארגאריין – לאחר שאביו ביילון חלה ומת – ובכך הפך למלך החמישי של שבע הממלכות.

וייסריז, שזכה לרכוב על הדרקון הוותיק והמיתולוגי בלריון, קיווה לשאת בגאון את מורשת סבו, אבל כמו שלמדנו מ"משחקי הכס" – להיות אדם טוב היא לא בהכרח הערובה להפיכתך למלך מוצלח, ובמקרים מסוימים סופם של אנשים טובים יכול להיות רע, מר וממש לא מתגמל.

רהאינירה טארגאריין (אמה ד׳ארסי)

למרות שהיא בסך הכל ילדה, בתו הבכורה של וייסריז מאשתו הראשונה, מצפה להיות המלכה הראשונה בווסטרוז ברגע שמגיע תורה, כפי שאמור לקרות מתוקף סדר הירושה. בצעירותה, הדוד דיימון, אחי אביה, הכתיר אותה כבתולה הכי יפה בכל שבע הממלכות. היא אמנם מקסימה את כל מי שפוגש בה, אך גם גאה ועקשנית, ממהרת לכעוס ונוטרת טינה. במילים אחרות: קשה לראות אותה ולא לחשוב על דאינריז טארגאריין.

דיימון טארגאריין (מאט סמית)

אחיו הקטן של המלך וייסריז ויורש העצר בעיני עצמו נחשב ללוחם דגול ורוכב דרקונים מנוסה – מעין גרסה טארגאריינית לג'יימי לאניסטר. למרות אהבתו של המלך לאחיו, אין לו שום כוונה לאפשר לו לרשת אותו והוא מנסה להביא לעולם בן זכר שיחליף אותו בבוא היום על כס המלוכה.

דיימון הוא בדיוק האדם שלגביו אפשר להזכיר את השיגעון של בני טארגאריין, כפי שבא לידי ביטוי בדבריו של המלך ג'אהריס: גדולה ושיגעון היא לפעמים שני צדדים של אותו המטבע – ובכל פעם שנולד טארגאריין חדש, האלים מטילים מטבע ועוצרים נשימתם לפני שהם בודקים על איזה צד המטבע נופל.

אוטו הייטאוור (ריס איוואנס)

נאמנותו העיוורת אפשרה לו לשרת את הממלכה ולהיות ימין המלך עבור לא פחות משלושה מלכים. ניסיונותיו של דיימון טארגאריין לזכות בשלטון מהווים בעיני אוטו את האיום הגדול ביותר לממלכה – והוא מוכן לעשות כל מה שיידרש כדי למנוע את המהלך.

אליסנט הייטאוור (אוליביה קוק)

בתו של אוטו הייטאוור, ימין המלך. נחשבת בעיני רבים כאישה היפה ביותר בשבע הממלכות. היא משלבת היטב בין חינניות יוצאת דופן וחושים פוליטיים מחודדים. העובדה שגדלה במצודת רד קיפ הופכת אותה למקורבת למלך עצמו למעגל הפנימי שלו. אפשרות לספוילר: כמה מקורבת למלך? ובכן, מאוד מקורבת.

קורליס ואלריון (סטיב טוסיינט)

הגבר ההרפתקן והאמביציוזי שעומד בראש בית ואלריון, נחשב כמלח המפורסם ביותר בהיסטוריה של ווסטרוז וידוע בכינויו "נחש המים". הבוא קשר את גורלו במשפחת טארגאריין בעקבות נישואיו לראניס. אפשרות לספוילר: במהלך המלחמה הגדולה שעתידה לבוא הוא ימצא את מקומו בתפקיד משמעותי ומפתיע.

ראניס ואלריון־טארגאריין (איב בסט)

אשתו של קורליס היא בת לאב טארגארייני (אאימון) ואם באראתיאונית (ג'וסלין) ונכדתו של המלך ג'אהריס. נודעה ביופיה המהפנט שמשלב גנים משובחים משני הצדדים – שערה שחור כפחם ועיניה סגולות וחיוורות. זכתה לכינוי המפוקפק "המלכה שמעולם לא הייתה" לאחר שהפסידה את מקומה על כס המלכות לבן דודה וייסריז מהסיבה הפשוטה והמרגיזה כל כך – הוא גבר והיא לא.

כריסטון קול (פביאן פרנקל)

אביר ממוצא דורני ללא ייחוס ורכוש משמעותיים שסלל את דרכו כל הדרך עד לאחד התפקידים המחייבים והרציניים בווסטרוז – מפקד משמר המלך. אפשרות לספוילר: במהלך מלחמת האזרחים הגדולה של בית טארגאריין שתפרוץ יום אחד הוא יהפוך לממליך מלכים.

מיסריה (סונויה מיזונו)

רקדנית זרה שצמחה להיות בעלת הברית הנאמנה ביותר של דיימון טארגאריין. בפי יריביה היא נקראת "תולעת לבנה" בשל גוון עורה הצח.

אין לכם עדיין סלקום tvהצטרפו עכשיו ותיהנו ממגוון סרטים, סדרות וערוצים במחיר משתלם במיוחד